KONST / Litografier / Färglitografi 13987089

nr 1398 7089

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. PT -52, ej signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 60x44 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 24 maj 2021
kl 20:12:19

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén