KONST / Litografier / Färglitografi 15229413
nr 1522 9413
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
5 st, Ej signerade. Färglitografi. Bladets mått: 33x51, oramade lösa blad
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 februari 2023
kl 18:27:56
20/2 18:18:35
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén