KONST / Litografier / Färglitografi 16185360
*
nr 1618 5360
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Signerad, numrerad 81/110. Färglitografi, bildmått: 78x57 cm, yttermått inklusive ram: 99x74 cm
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2024
kl 19:46:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/5 18:03:58
1
1.000 kr
6/5 00:44:09
2
350 kr
6/5 00:44:09
1
400 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:20
2
450 kr
6/5 00:44:20
1
500 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:22
2
600 kr
6/5 00:44:22
1
700 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:25
2
800 kr
6/5 00:44:25
1
900 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:27
2
1.000 kr
6/5 00:44:27
1
1.000 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erland cullberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59
-
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36
-
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56
*
Erland Cullberg
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Läs om budbetjänten
nr 1618 5360
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Signerad, numrerad 81/110. Färglitografi, bildmått: 78x57 cm, yttermått inklusive ram: 99x74 cm
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/5 18:03:58 | 1 | 1.000 kr |
| 6/5 00:44:09 | 2 | 350 kr |
| 6/5 00:44:09 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:20 | 2 | 450 kr |
| 6/5 00:44:20 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:22 | 2 | 600 kr |
| 6/5 00:44:22 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:25 | 2 | 800 kr |
| 6/5 00:44:25 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:27 | 2 | 1.000 kr |
| 6/5 00:44:27 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erland cullberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59 -
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36 -
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19 -
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56



