KONST / Litografier / Färglitografi 13482238
*
nr 1348 2238
Erik Dietman
(1937-2002), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad EA 1/15, daterad -78. Oramat löst blad. Bladets mått: 86x61 cm
Erik Dietman, svensk bildkonstnär född 1937, död 2002.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 19:02:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 18:29:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik dietman färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15
*
Erik Dietman
Erik Dietman, svensk bildkonstnär född 1937, död 2002.
nr 1348 2238
Erik Dietman
(1937-2002), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad EA 1/15, daterad -78. Oramat löst blad. Bladets mått: 86x61 cm
Erik Dietman, svensk bildkonstnär född 1937, död 2002.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/9 18:29:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik dietman färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54 -
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15