KONST / Litografier / Färglitografi 13872169
nr 1387 2169
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 12/30, oramat löst blad, bladets mått: 52x71 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:50:29
29/3 18:13:34
100 kr
29/3 18:44:08
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes