bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 14222012



*

nr 1422 2012


Elis Ryberg

(1919-1985), Sverige


Båtar. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Färglitografi, bildmått: 52x63cm, yttermått inklusive ram: 71x80cm


Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 1.600 kr (per 04:35:22)
Uppdatera
Visning

fredag 24/9, lördag 25/9, söndag 26/9 och måndag 27/9


Auktionen
avslutas:

måndag 27 september kl 20:51:10


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
31/8 15:08:28 1      900 kr
6/9 16:59:41 2      1.100 kr
6/9 19:42:44 3      1.500 kr
14/9 19:24:10 4      1.300 kr
14/9 19:24:10 3      1.400 kr (Budbetjänt)
14/9 19:24:29 4      1.500 kr
14/9 19:24:29 3      1.500 kr (Budbetjänt)
14/9 19:25:06 4      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 27 sep

Stockholm

På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Elis Ryberg

Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker

Läs mer om Elis Ryberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv svensk konst svenska konstnärer sverige
  • 8007 Färglitografi
    Nina Torgeirdottir, "Cafeinteriör". Signerad, numr..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 sept kl 20:15
  • 3060 Färglitografi
    Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Signerad, numrera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 sept kl 18:54
  • 3116 Färglitografi
    Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 sept kl 19:24
  • 3317 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 sept kl 18:06
  • 3293 Färglitografi
    Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 sept kl 19:27
  • 8119 Färglitografi
    Emanuel Bernstone (f. 1973), Sverige. Signerad, nu..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 sept kl 19:36




Ladda ner broschyr