KONST / Litografier / Färglitografi 11525085
nr 1152 5085
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Visby ringmur, signerad och numrerad 131/250, motivet: 28x39
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 11 december 2017
kl 20:08:10
500 kr
600 kr
700 kr