KONST / Litografier / Färglitografi 12429074

nr 1242 9074

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stilleben, signerad. Motivet: 55x46

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 18 mars 2019
kl 18:50:59

15/3 17:44:27 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin