KONST / Litografier / Färglitografi 14098468

nr 1409 8468

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Stilleben. Signerad, numrerad 19/375. Motivet: 46x55, yttermått inklusive ram: 70x78 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 19:34:46

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin