KONST / Litografier / Färglitografi 13567102
*
nr 1356 7102
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stämpelsignerad, Numrerad 324/360, Utsikt. Motivet: 46x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 20:41:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 07:46:44
1
100 kr
25/10 13:54:12
2
300 kr
25/10 15:51:42
3
300 kr
25/10 15:51:42
2
300 kr (Budbetjänt)
25/10 15:52:09
3
450 kr
25/10 17:38:23
4
450 kr
25/10 17:38:23
3
450 kr (Budbetjänt)
25/10 17:38:35
4
Vinnande bud
25/10 19:22:59
3
600 kr
25/10 19:22:59
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01
*
Einar Jolin
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1356 7102
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stämpelsignerad, Numrerad 324/360, Utsikt. Motivet: 46x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 07:46:44 | 1 | 100 kr |
25/10 13:54:12 | 2 | 300 kr |
25/10 15:51:42 | 3 | 300 kr |
25/10 15:51:42 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
25/10 15:52:09 | 3 | 450 kr |
25/10 17:38:23 | 4 | 450 kr |
25/10 17:38:23 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
25/10 17:38:35 | 4 | Vinnande bud |
25/10 19:22:59 | 3 | 600 kr |
25/10 19:22:59 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01