KONST / Litografier / Färglitografi 12872418
nr 1287 2418
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Slädfärd. Signerad, numrerad 283/360. Motivet: 45x55 cm
Kondition: fuktskada, blekt,
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 11 november 2019
kl 18:52:10
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr (Budbetjänt)