KONST / Litografier / Färglitografi 13567094
nr 1356 7094
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 16/360, Drottningholm. Motivet: 46x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 20:18:04
300 kr
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
900 kr