KONST / Litografier / Färglitografi 15847067

nr 1584 7067

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Signerad, numrerad 149/360, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 65x79 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 11 december 2023
kl 19:48:00

11/12 17:21:09 1      Vinnande bud

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin