KONST / Litografier / Färglitografi 14556125
nr 1455 6125
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 287/360. Färglitografi, bildmått: 46x55cm, yttermått inklusive ram: 78x85cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 mars 2022
kl 20:13:03
21/3 16:35:44
600 kr
21/3 20:07:18