KONST / Litografier / Färglitografi 14222096

nr 1422 2096

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Numrerad, ej signerad. Färglitografi, bildmått: 46x55, yttermått inklusive ram: 74x81 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 27 september 2021
kl 18:32:07

25/9 17:07:01 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 27 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin