KONST / Litografier / Färglitografi 12916485

nr 1291 6485

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, numrerad 1/20. Motivet: 44x55 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 25 november 2019
kl 19:10:27

25/11 18:55:35 1      Vinnande bud

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin