KONST / Litografier / Färglitografi 10749446
nr 1074 9446
Danka Jaworska
(f. 1951), Sverige
Färglitografi, Danka Jaworska (f. 1951), signerad, 193/260, motivet: 61x40
Danka Jaworska, svensk målare född i Polen 1951. Sedan 1976 bosatt i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 12 december 2016
kl 18:25:13
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
400 kr
Danka Jaworska
Läs mer om Danka Jaworska