KONST / Litografier / Färglitografi 13967206
*
nr 1396 7206
Dag Peterson
(f. 1939), Sverige
Färglitografi, Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), björnar. Motivet: 39x56cm, yttermått inklusive ram: 55x70cm
Dag Peterson, svensk författare och målare född 1939.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 18:21:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 18:51:00
1
300 kr
10/5 18:17:30
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björnar dag peterson färglitografi grafik hc-upplaga hors de commerce litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Dag Peterson
Dag Peterson, svensk författare och målare född 1939.
nr 1396 7206
Dag Peterson
(f. 1939), Sverige
Färglitografi, Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), björnar. Motivet: 39x56cm, yttermått inklusive ram: 55x70cm
Dag Peterson, svensk författare och målare född 1939.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 18:51:00 | 1 | 300 kr |
10/5 18:17:30 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björnar dag peterson färglitografi grafik hc-upplaga hors de commerce litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28