Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10616616



*

nr 1061 6616


Curt Sjöberg

(1911-1987), Sverige


Färglitografi, Curt Sjöberg (1911-1987), 207/360, Trosa torg, motivet: 38x47


Kondition: fuktskada

Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 oktober 2016
kl 18:13:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/10 10:40:50 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Curt Sjöberg

Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.

Läs mer om Curt Sjöberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt sjöberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad trosa torg
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr