KONST / Litografier / Färglitografi 13658782
nr 1365 8782
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografi, Sandhamn. Signerad, numrerad 203/360. Bladets mått: 62x83 cm
Kondition: skadat glas
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 7 december 2020
kl 19:45:59
100 kr
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker