KONST / Litografier / Färglitografi 14052135

nr 1405 2135

Christina Knall

(f. 1947), Sverige

Färglitografi, Christina Knall (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 50/50. Motivet: 61x45. Yttermått inklusive ram: 77x61 cm

Christina Knall, född 1947 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 21 juni 2021
kl 20:40:43

19/6 18:28:31 1      700 kr
21/6 13:36:17 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Christina Knall

Läs mer om Christina Knall