KONST / Litografier / Färglitografi 11263031
*
nr 1126 3031
Cecilia Frisendahl
(1922-2014), Sverige
Färglitografi, Cecilia Frisendahl (f. 1922), Nybroviken, bladets mått: 60x68
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2017
kl 18:26:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 18:07:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Cecilia Frisendahl
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
Läs mer om Cecilia Frisendahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cecilia frisendahl färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nybrokajen nybroviken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär sverige östermalm
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Cecilia Frisendahl
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
Läs mer om Cecilia Frisendahl
nr 1126 3031
Cecilia Frisendahl
(1922-2014), Sverige
Färglitografi, Cecilia Frisendahl (f. 1922), Nybroviken, bladets mått: 60x68
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/8 18:07:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Cecilia Frisendahl
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och mÃ¥lare född i Stockholm 1922, död 2014.Läs mer om Cecilia Frisendahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cecilia frisendahl färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nybrokajen nybroviken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär sverige östermalm
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



