bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 13732008



*

nr 1373 2008


Carl Anton

(f. 1933), Sverige


Färglitografi, Carl Anton (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 46/200, bladets mått: 46x56, oramat löst blad


Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 500 kr (per 02:07:18)
Uppdatera
Visning

fredag 15/1, lördag 16/1, söndag 17/1 och måndag 18/1


Auktionen
avslutas:

måndag 18 januari kl 19:51:16


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/1 14:22:58 1      100 kr
14/1 21:13:03 2      ledande budet*
15/1 00:33:47 3      200 kr
15/1 00:33:47 2      250 kr (Budbetjänt)
15/1 00:34:58 3      300 kr
15/1 00:34:58 2      350 kr (Budbetjänt)
15/1 09:21:48 4      400 kr
15/1 09:21:48 2      450 kr (Budbetjänt)
15/1 09:27:42 4      500 kr
15/1 09:27:42 2      500 kr (budbetjänt)

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Carl Anton

Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.

Läs mer om Carl Anton
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl anton färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5242 Färglitografi
    Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 18:24
  • 2012 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 19:29
  • 2019 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. "Norrström"...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 19:11
  • 2040 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. "vinterdag S..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 20:51
  • 5179 Färglitografi
    Hans Larsson. Signerad, daterad 82, EA-upplaga (Ép..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 20:29
  • 2031 Färglitografi
    Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad, nu..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 20:34




Ladda ner broschyr