KONST / Litografier / Färglitografi 13978168

nr 1397 8168

Bruno Karlsson

(1927-2020), Sverige

Färglitografi, Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 155/360, daterad -91. Oramat löst blad. Bladets mått: 46x63 cm

Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 17 maj 2021
kl 19:33:26

11/5 23:10:58 1      Vinnande bud

Bruno Karlsson

Läs mer om Bruno Karlsson