KONST / Litografier / Färglitografi 9467544
*
nr 946 7544
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Färglitografi, Brita Molin (f. 1919), 24/210, 1978, "Väderöns röda ek", mm; 50x40
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2015
kl 20:28:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/3 17:46:29
1
150 kr
2/3 20:08:59
2
350 kr
2/3 20:21:57
1
300 kr
2/3 20:21:57
2
350 kr (Budbetjänt)
2/3 20:22:56
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Molin
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Läs mer om Brita Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita molin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Brita Molin
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Läs om budbetjänten
Läs mer om Brita Molin
nr 946 7544
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Färglitografi, Brita Molin (f. 1919), 24/210, 1978, "Väderöns röda ek", mm; 50x40
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/3 17:46:29 | 1 | 150 kr |
2/3 20:08:59 | 2 | 350 kr |
2/3 20:21:57 | 1 | 300 kr |
2/3 20:21:57 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
2/3 20:22:56 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Molin
Brita Molin, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,Läs mer om Brita Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita molin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27