Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 12411104



*

nr 1241 1104


Berndt-Rune Jäverbrant

(f. 1941), Sverige


Färglitografi, 1985, Blidösund, 34x46


Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 mars 2019
kl 20:00:09


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/3 18:04:45 1      100 kr
18/3 18:15:43 2      300 kr
18/3 18:19:31 1      300 kr
18/3 18:19:31 2      300 kr (Budbetjänt)
18/3 18:19:57 1      350 kr
18/3 18:22:20 2      400 kr
18/3 18:49:31 1      450 kr
18/3 18:52:57 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Berndt-Rune Jäverbrant

Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.

Läs mer om Berndt-Rune Jäverbrant
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blidösund färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgårdsmotiv sverige vatten vaxholmsbåt vaxholmsbåtar waxholm waxholmsbåt waxholmsbåtar
  • 2026 Färglitografi
    3 st, Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad..//
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    22 april kl 20:28
  • 3105 Färglitografi
    Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Sydländsk kus..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    22 april kl 20:28
  • 2038 Färglitografi
    Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. "A effacé", ko..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    22 april kl 19:26




Ladda ner broschyr