KONST / Litografier / Färglitografi 12476075
*
nr 1247 6075
Bengt Ribbentoft
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, "The Wave". Signerad, numrerad 171/360. Motivet: 74x58 cm
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2019
kl 19:48:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 15:50:42
1
300 kr
6/4 22:02:33
2
350 kr
8/4 13:28:03
3
600 kr
8/4 18:02:51
1
450 kr
8/4 18:02:51
3
500 kr (Budbetjänt)
8/4 19:22:56
2
600 kr
8/4 19:22:56
3
600 kr (Budbetjänt)
8/4 19:23:13
2
700 kr
8/4 19:35:19
3
900 kr
8/4 19:43:02
2
900 kr
8/4 19:43:02
3
900 kr (Budbetjänt)
8/4 19:43:16
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Läs mer om Bengt Ribbentoft
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt ribbentoft färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:56
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:42
*
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Ribbentoft
nr 1247 6075
Bengt Ribbentoft
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, "The Wave". Signerad, numrerad 171/360. Motivet: 74x58 cm
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 15:50:42 | 1 | 300 kr |
6/4 22:02:33 | 2 | 350 kr |
8/4 13:28:03 | 3 | 600 kr |
8/4 18:02:51 | 1 | 450 kr |
8/4 18:02:51 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
8/4 19:22:56 | 2 | 600 kr |
8/4 19:22:56 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
8/4 19:23:13 | 2 | 700 kr |
8/4 19:35:19 | 3 | 900 kr |
8/4 19:43:02 | 2 | 900 kr |
8/4 19:43:02 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
8/4 19:43:16 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1943.Läs mer om Bengt Ribbentoft
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt ribbentoft färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46 -
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:56 -
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:42