KONST / Litografier / Färglitografi 16992026
nr 1699 2026
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige, "Venus fall". Signerad, numrerad 1313/6000. Färglitografi, bildmått: 49x62 cm, yttermått inklusive ram: 58x78 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 maj 2025
kl 19:36:11
1/5 10:53:04
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström