KONST / Litografier / Färglitografi 14234173

nr 1423 4173

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 59/160. Bildmått: 52x31, yttermått inklusive ram: 68x44 cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

800 kr

måndag 4 oktober 2021
kl 20:12:03

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström