KONST / Litografier / Färglitografi 15052119

nr 1505 2119

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Signerad, numrerad 85/99, Ansikte. Färglitografi, bildmått: 74x53 cm, yttermått inklusive ram: 88x65 cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 28 november 2022
kl 18:54:38

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström