KONST / Litografier / Färglitografi 14367129

nr 1436 7129

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Signerad, numrerad 107/150, figur. Färglitografi, bildmått: 73x50, yttermått inklusive ram: 100x75 cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 6 december 2021
kl 19:53:10

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström