KONST / Litografier / Färglitografi 12422100

nr 1242 2100

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Färglitografi, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 74/100. Motivet: 45x58

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 18 mars 2019
kl 18:47:50

17/3 18:14:28 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström