KONST / Litografier / Färglitografi 12691396

nr 1269 1396

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Färglitografi, Signerad, EA-upplaga, ansikte. Motivet: 46x58 cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 19 augusti 2019
kl 19:17:41

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström