KONST / Litografier / Färglitografi 13834317

nr 1383 4317

Bengt Landin

(f. 1933), Sverige

Färglitografi, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 13/225. Motivet: 46x34cm. Bladets mått: 70x50cm, oramat löst blad

Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

måndag 8 mars 2021
kl 19:41:13

Bengt Landin

Läs mer om Bengt Landin