KONST / Litografier / Färglitografi 13864564

nr 1386 4564

Bengt Landin

(f. 1933), Sverige

Färglitografi, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 32/100, daterad 1966. Motivet: 33x30, yttermått inklusive ram: 53x42 cm

Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.

måndag 22 mars 2021
kl 18:22:43

  • Tema
  • 22 mar

Bengt Landin

Läs mer om Bengt Landin