KONST / Litografier / Färglitografi 13824332

nr 1382 4332

Bengt Landin

(f. 1933), Sverige

Färglitografi, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 85/250. Motivet: 54x36cm. Bladets mått: 80x60cm, oramat löst blad

Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

måndag 1 mars 2021
kl 19:59:51

Bengt Landin

Läs mer om Bengt Landin