KONST / Litografier / Färglitografi 16033062

nr 1603 3062

Bengt Landin

(f. 1933), Sverige

Komposition med stadsmotiv. Signerad, numrerad 53/250. Färglitografi, bildmått: 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 54x40 cm

Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 4 mars 2024
kl 19:44:28

Bengt Landin

Läs mer om Bengt Landin