KONST / Litografier / Färglitografi 13978141

nr 1397 8141

Bengt Landin

(f. 1933), Sverige

Färglitografi, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Blåklocka. Signerad, numrerad 242/390. Motivet: 36x29 cm, oramat löst blad, bladets mått: 45x37 cm

Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 17 maj 2021
kl 19:43:56

13/5 13:39:44 1      Vinnande bud

Bengt Landin

Läs mer om Bengt Landin