bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 12308030



*

nr 1230 8030


Bengt Elde

(1939-2015), Sverige


Färglitografi, Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrerad 167/300. Motivet: 58x80 cm


Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 januari 2019
kl 20:26:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/1 20:18:20 1      300 kr
7/1 11:58:39 2      350 kr
7/1 21:52:58 3      400 kr
8/1 17:17:31 4      450 kr
8/1 23:17:46 2      500 kr
10/1 10:14:21 5      600 kr
16/1 21:57:18 6      700 kr
18/1 22:14:33 7      800 kr
20/1 13:54:41 8      1.100 kr
21/1 10:18:37 9      1.100 kr
21/1 10:18:37 8      1.100 kr (Automatiskt)
21/1 10:18:45 9      1.200 kr
21/1 14:50:21 3      1.300 kr
21/1 14:56:51 9      1.500 kr
21/1 14:58:11 3      1.500 kr
21/1 14:58:11 9      1.500 kr (Automatiskt)
21/1 14:58:48 3      1.600 kr
21/1 17:38:44 7      1.700 kr
21/1 19:36:34 10      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

På Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Bengt Elde

Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.

Läs mer om Bengt Elde
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt elde färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sverige
  • 9040 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 18:39
  • 8078 Färglitografi
    Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Min drömstad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 19:25
  • 5078 Färglitografi
    Camille Hilaire (1916-2004), Frankrike. Signerad, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 18:59
  • 9167 Färglitografi
    efter Pablo Picasso, Tryckt signatur, Buketten. Mo..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 18:44
  • 7397 Färglitografi
    efter Pablo Picasso, tryckt signatur, numrerad 327..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 20:47
  • 9035 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. EA-upplaga,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr