KONST / Litografier / Färglitografi 12555506

nr 1255 5506

Axel Salto

(1889-1961), Danmark

Färglitografi, Axel Salto (1889-1961), Danmark. Rådjur. Signerad, numrerad 179/260. Motivet: 58x42 cm

Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.

Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

måndag 20 maj 2019
kl 20:33:27

Axel Salto

Läs mer om Axel Salto