KONST / Litografier / Färglitografi 11241266
*
nr 1124 1266
Axel Revold
(1887-1962), Sverige
Färglitografi, Axel Revold (1887-1962), 88/250, Fiskeläge, motivet: 50x61
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2017
kl 20:25:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 17:02:09
1
600 kr
21/8 20:16:59
2
300 kr
21/8 20:16:59
1
350 kr (Budbetjänt)
21/8 20:17:28
2
500 kr
21/8 20:17:28
1
600 kr (Budbetjänt)
21/8 20:17:54
2
700 kr
21/8 20:20:31
1
ledande budet*
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Revold
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Läs mer om Axel Revold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold båtar fiskebåtar fiskeläge färglitografi grafik hamn litografi litografier litografiskt blad marin motiv med vatten sverige vatten
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Axel Revold
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Axel Revold
nr 1124 1266
Axel Revold
(1887-1962), Sverige
Färglitografi, Axel Revold (1887-1962), 88/250, Fiskeläge, motivet: 50x61
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/8 17:02:09 | 1 | 600 kr |
21/8 20:16:59 | 2 | 300 kr |
21/8 20:16:59 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
21/8 20:17:28 | 2 | 500 kr |
21/8 20:17:28 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
21/8 20:17:54 | 2 | 700 kr |
21/8 20:20:31 | 1 | ledande budet* |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Revold
Axel Revold, norsk mÃ¥lare och illustratör född 1887, död 1962.Läs mer om Axel Revold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold båtar fiskebåtar fiskeläge färglitografi grafik hamn litografi litografier litografiskt blad marin motiv med vatten sverige vatten
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50