KONST / Litografier / Färglitografi 15696323
nr 1569 6323
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Signerad, numrerad 66/350. Färglitografi. Bladets mått: 47x63 cm, yttermått inklusive ram: 56z71 cm
Kondition: missfärgningar
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 18:45:46
9/10 11:53:09