KONST / Litografier / Färglitografi 12422093

nr 1242 2093

Axel Olson

(1899-1986), Sverige

Färglitografi, Axel Olson (1899-1986), Sverige. Kvinna i solen. Signerad, numrerad 183/260. Motivet: 39x52

Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 18 mars 2019
kl 18:40:47

17/3 18:19:05 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Axel Olson

Läs mer om Axel Olson