KONST / Litografier / Färglitografi 14103095

nr 1410 3095

Albin Amelin

(1902-1975), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 351/360, Stilleben. Bildmått: 70x50, yttermått inklusive ram: 85x65 cm

Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 9 augusti 2021
kl 18:34:57

6/8 15:03:37 1      Vinnande bud
9/8 18:03:25 1      justering av budtak

Albin Amelin

Läs mer om Albin Amelin