KONST / Litografier / Färglitografi 12555011

nr 1255 5011

Albin Amelin

(1902-1975), Sverige

Färglitografi, Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerad, numrerad 193/200. Motivet: 35x24

Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 20 maj 2019
kl 19:30:01

Albin Amelin

Läs mer om Albin Amelin