KONST / Litografier / Färglitografi 16914288
nr 1691 4288
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Signerad, numrerad 24/51, Fiskebåtar. Färglitografi, bildmått: 61x76 cm, yttermått inklusive ram: 82x97
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:00:12
29/3 21:44:42
500 kr
30/3 06:50:52
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin