KONST / Litografier / Färglitografi 13614110
nr 1361 4110
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 207/310. Motivet: 57x73cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 23 november 2020
kl 18:02:03
19/11 21:33:49
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin