KONST / Litografier / Färglitografi 15306457

nr 1530 6457

Albin Amelin

(1902-1975), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 140/310, kvinna, 59x39 cm, yttermått inklusive ram: 74x54 cm

Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 27 mars 2023
kl 19:15:45

Albin Amelin

Läs mer om Albin Amelin