KONST / Litografier / Färglitografi 16914282
nr 1691 4282
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Man med hacka. Signerad, numrerad EA-upplaga. Färglitografi, bildmått: 67x53 cm, yttermått inklusive ram: 90x75
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:00:11
30/3 13:02:45
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin