KONST / Litografier / Färglitografi 16894284
nr 1689 4284
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Man i keps. Signerad, numrerad EA, daterad -51. Färglitografi, bildmått: 51x40 cm, yttermått inklusive ram: 70x59
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 24 mars 2025
kl 21:00:16
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin